پاورپوینت فصل یازدهم کتاب اخلاق حرفه ای در مدرسه (مدرسه به مثابه سازمان اخلاقی) نوشته احد فرامرز

دسته بندي : کتاب » علوم تربیتی
پاورپوینت فصل یازدهم کتاب اخلاق حرفه ای در مدرسه (مدرسه به مثابه سازمان اخلاقی) نوشته احد فرامرز قراملكی‏، ‏زينب برخورداری ‏‏، ‏فائزه موحدی‏‏ در قالب pptx و در حجم 32 اسلاید:

بخشی از متن: 
رشد اخلاقی مدرسه یکی از مسؤولیت های رهبران مدرسه است. رهبری اخلاقی مدرسه، مهم ترین بعد رهبری مدرسه به شمار می رود. رشد اخلاقی سازمان فراتر از مسؤولیت پذیری افراد، در گرو اخلاقی بودن سازمان و مسؤولیت پذیری آن است. اخلاقی بودن سازمان، شامل همه عناصر آن، مانند آرمان، اهداف، راهبرد، رسالت، ساختار، فرایندها و ... می شود.

ویژگی های مدرسه اخلاقی 
 ۱-۱) مسؤولیت پذیرین مدرسه اخلاقی، در درجه اول نسبت به حقوق همه صاحبان حق در محیط درونی و بیرونی خود، مسؤولیت پذیر است. این مسؤولیت پذیری ریشه در انگاره ی صاحب حق بودن همه محیط؛ دانش آمين معلم، مدیر، کارمندان، همسایه ها، سازمان های بالادست، رقبا و ... به مثابه صاح حق، دارند.
 مدرسه اخلاقی، چنین انگارهای را در فرهنگ سازمانی خود نهادینه می کند. مسؤولیت پذیری بر آمده از چنین انگارهای، از حساسیت اخلاقی سیراب می شود و با شناخت دقیق وظایف مدرسه در قبال حقوق آنان، تنومند می گردد و با پای بندی نظام مند و برنامه مدون نسبت به آن حقوق، به بار می نشیند. 
دسته بندی: کتاب » علوم تربیتی

تعداد مشاهده: 48 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.pptx

فرمت فایل اصلی: pptx - پاورپوینت - قابل ویرایش

تعداد صفحات: 32

حجم فایل:130 کیلوبایت

 قیمت: 25,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل پشتیبانی 24 ساعته : 09909994252